Над 150 тужби за “македонскиот Менгеле”: Државјани на Косово, Албанија и Црна Гора бараат одговорност од Жан Митрев! И ресенчанец замешан во експериментите на клиниката?

По српската политика, 10 водечки медиуми во Косово и Албанија и во највлијателните црногорски медиуми, се појавува прилог за криминалот на македонскиот Менгеле.

Се најавуваат над 150 тужби против починати пациенти од Косово, Албанија, Црна Гора и Србија.

Истражувачката репортерска лабораторија (IRL) го објави документарниот филм “Нечиста крв“ во кој се појавија сомневања дека во клиниката Жан Митрев се вршеле експерименти врз пациенти болни од ковид-19, каде некои од нив биле заразени со бактерии, како Од 6.000 до 12.000 евра чинеше десетдневна полуинтензивна нега на пациенти со КОВИД во болница во Скопје.

Десетдневната полуинтензивна нега на пациенти со КОВИД во болница во Скопје чинела од 6.000 до 12.000 евра

Основното јавно обвинителство Скопје покрена прелиминарна истрага и спроведени се вонредни контроли на клиниката „Жан Митрев“ во Скопје, откако во јавноста беа обелоденети сомнежи дека се вршени експериментални третмани на пациенти во таа установа.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа