Медведев го патосираше Столтенберг: Имаш лоша меморија па си заборавил кој победи во Втора Светска Војна ама без гајле за многу брзо ние ќе те потсетиме

«Конфликтот во Украина е најопасниот момент за Европа од Втората светска војна и не може да и се дозволи на Русија да победи», изјави генералниот секретар на НАТО Столтенберг.
🇷🇺 «Тој има лоша меморија. Заборавив кој победи тогаш, во Втора светска војна. Историјата ќе се повтори». – Дмитриj Медведев.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа