Вечерва Кина ќе нападне на Тајван? НЕНСИ ПЕЛОСИ уште нестапна го напушти ТАЈВАН: Крај на посетата, но не и тензија – се чека одговорот на Пекинг (ВИДЕО)

188
Претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси се качи во специјален авион и го напушти Тајван.

Како што пренесуваат светските медиуми, Пелоси се очекуваше да го напушти Тајван во 17 часот по локално време, што е 11 часот по наше време.

Сепак, авионот полетал по речиси еден час.

Таа поминала помалку од 24 часа во Тајван.

Можеби ќе ти се допаѓа
My Blog