РУСИТЕ ТРГНАА ЗА СРБИЈА ПО ИНЦИДЕНТИТЕ ВО КОСОВО? РУСКИОТ АМБАСАДОР УТРЕ НА ВАЖНА СРЕДБА СО ВУЧИЌ: Доаѓа и амбасадор на уште една моќна земја

409

РСредби од исклучително значење за СрбијаПретседателот на Србија, Александар Вучиќ , утре ќе се сретне со амбасадорот на Руската Федерација, Александар Боцан-Харченко.

Средбата е планирана во 9:00 часот во зградата на Генералниот секретаријат на Претседателот на Републиката, по што ќе биде испратено соопштение до медиумите, соопшти прес-службата на претседателот.

Вучиќ утре ќе се сретне и со катарскиот амбасадор

Претседателот на Републиката Александар Вучиќ утре ќе се сретне и со амбасадорот на државата Катар, Фарис Руми Ал Наими.

Воз

Фото: Profimedia

Како што соопштија од прес-службата на претседателот, средбата ќе се одржи во 10:00 часот во зградата на Генералниот секретаријат на Претседателот на Републиката, по што ќе биде испратено соопштение до медиумите.

Можеби ќе ти се допаѓа
My Blog