Ванковска: На 2 Август да му го препуштиш Мечкин Камен на Таче е исто како Питу Гули 1903 да се повлекол во Мариово

Секоја чест на Ташмаруништа и славната му историја, но на 2 Август да му го препуштиш Мечкин Камен на Таче, за мене е исто како Питу Гули да се повлекол во Мариово за време на одбраната на Крушево 1903!

Ташмаруништа ги има сите шанси да стане познато/славно како збег на лидерот на ДПМНЕ секогаш кога е “густо”.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа