СДСМ И ДУИ се спреми да ги бранат интересите на НАТО до последен македонец

Изјави на Претседателот Пендаровски:
– Од соседството ни доаѓаат руски агенти;
– Македонците се гледаат преку нишан, не може да има национално помирување
– Странски служби праат протести против Протоколот;
Реалност: Македонија активно учествува во воен конфликт на украинска страна: праќа оружје, праќа пари од даночни обврзници, нуди дипломатска помош, уште војници да однесе на фронт.
Да знаете, ова се такви слуги, што дури и најверните сојузници на САД стојат на страна од војнава (Саудиска Арабија, Турција, Израел, Индија) и си гледаат работа во корист на својот народ, само Македонија се понаша ко русофобска балтичка енклава на САД и НАТО.
СДСМ и ДУИ се спремни да ги бранат интересите на евро-атлантикот до последен жител на Македонија. Па дури мислам и самата Украина има повеќе шанси да се договори за примирје, ама Македонија до смрт ќе ја демонстрира русофобијата и покорната и жртвена лојалност кон колективниот Запад!?
Сега е најопасната фаза на тоталитарната власт, освен бизнисот и раскошот, сега и слободата им зависи од одбраната на анти-руската стратешка позиција на атлантикот.
ДАЛИ ИМА НЕКОЈ САГЛАМ ТАМУ У ТОА СОВЕТИТЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ КАЈ НАС, ЧОВЕЧЕ?!
Па Претседателе, што не ги собереш атлантскиве бизнисмени и политичари, па со личниот имот да ја помогнете Украина во војна против Русија. Што не ги соберете нивните синови и ќерки и испратете ги на фронт под команда на Зеленски?!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа