Еве зошто им е удобно во власта! Нема место за членови од СДСМ ама Алтернатива на гаши вработи 50 албанци за еден ден

294

Дали најмалиот албански коалициски партнер започна со кампања за изборите на Советот на Општина Тетово. Ваков впечаток се стекнува откако денеска директорот во Фондот за пензиско и инвалидско Дритан Беџети  додели решенија за вработување на 50 партиски кадри токму од органокот во Тетово.Албанските медиуми пренесуваат дека ова предизвикало неописливи емоции кај вработените во Фондот, кои како никогаш досега беа исклучително задоволни од историската акција на Алтернативната рамка кон вработените Албанци.Со големо задоволство денеска примив 50 Албанци кои потпишаа договори за вработување.
-На сите млади професионалци, ви посакувам здравје и успех во работата. Да продолжиме… – истакнал Беџети на примот на новите кадри.

Директорот истовремено е и раководител на тетовската подружница од Алтернатива.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа

Please disable your adblocker or whitelist this site!