Бомба на Апасиев од Собрание: Ќе ви се смрачи пред глава! Погледнете што направиле СДС и ДУИ

Наместо да го затворат, како одвишен, денес сепаратистите од ДУИ поддржани од бугарофилите од СДС – додека шлапкаа за членството на Шведска и Финска во НАТО – со брзина на светлината прошверцуваа законски измени со кои додадоа ТРИ НОВИ ФАКУЛТЕТИ на државниот Универзитет “Мајка Тереза” за да ги вдомат и докторираат своите неписмени кадри кои утре ќе раководат со вас.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа