НИ КАФЕЗ НЕ ЗАШТИТИ ОД ГОЛЕМА БЕЛА АЈКУЛА: Камерманот не очекувал дека 5-метарското чудовиште ќе направи такво нешто! ВИДЕО

Има нешто во големите бели ајкули што ги ужаснува и фасцинира луѓето. Сепак, тука треба да се нагласи страшниот дел. Ништо како на отворено, нели? Џими Партингтон, додека снимаше долгометражен документарен филм за ајкула, беше во кафезот додека ајкулата се приближуваше, и таму работите малку се замрсеа.

Со текот на годините, видеата од ајкули кои ги напаѓаат овие кафези за нуркање станаа вирални повеќе пати. Ако на екранот има ајкула, подводниот кафез не е далеку. Што се однесува до стресните ситуации, оваа беше тенка. Партингтон си го правел своето кога чудовиште од 5 метри решило да му го потресе светот, пренесува Outsider.

Погледнете го ова видео подолу и уверете се сами. Токму кога мислите дека работите не можат да станат полоши, тие стануваат полоши. Џими е исфрлен од кафезот на отворено море, а ајкулата продолжува да доаѓа. Тој се тркала наоколу и за среќа успева да стигне на безбедно.

Големата бела ајкула веројатно проверувала што има пред неа. Кога удрила во тој кафез, изгледа и ајкулата била изненадена. Ова всушност се случи во 2020 година, но снимката штотуку излегува за филмот Great White Open Ocean.

За овој момент проговори Џеф Кур, продуцент и режисер. „Успеавме да ја доловиме оваа средба на филм, и тоа е веројатно најспектакуларната секвенца во историјата на Неделата на ајкулите. Тоа е и чудесно бидејќи кога Џими го удри ајкулата, тој не го изгреба.

Малкумина имаат можност да доживеат таква средба и да живеат да ја раскажат приказната. Уште помалку да се помине без гребнатинка.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа