Советот на ЕУ потврди! Да не се лаже народот преговорите со Македонија не се започнати

1,805
СОВЕТОТ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА ПОТВРДИ ДЕКА ПРЕГОВОРИТЕ СО МАКЕДОНИЈА НЕ СЕ ЗАПОЧНАТИ – ВЛАДАТА СЛАВИ
Владата предводена од СДСМ и ДУИ изминатиов период се однесува како да живее во паралелен универзум и непрекинато изнесува информации кои секојдневно се демантираат, како од официјалните органи на Европската Унија, така и од официјалните претставниците на Бугарија.
Неизбраниот премиер на Владата без легитимитет, Димитар Ковачевски, денес организира прослава зад затворени врат…

See more
No photo description available.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа