И ПЕКОЛОТ Е ПОУБАВО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ ОД ОВАА ДРЖАВА

Верувајте му на Филипче… На Жан Митрев, на вакцините, на Датумот, на Бугарите…
А излезе се било шарени лаги за лично богатење, предавства и уништување на државата и Македонците.
Ни треба брза евакуација од овде.
Има ли држава, каде било што ќе не прими, без име, без историја, без јазик, без пасош, без здравје, без пари.
Или барем децата.
Веројатно и Пеколот е попријатно место од ова во кое живееме.
Ова не е држава.
Ова е казна божја.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа