Штипјаи ги осетија првите придобивки од договорот со Бугарија! Од денес ќе плаќаат 4 нови патарини

Првите придобивки од пробугарскиот Протокол ќе ги осетат ШТИПЈАНИ. Веќе од утре, четири нови патарини. ⛽🚧🥳
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа