(ФОТО) Жестоки транспаренти утрово во Прилеп за ивниот пратеик кој гласаше за про бугарскиот протокол

Транспарент на кој пишува: “Mиле Талевски гробар на Македонија, Прилеп памти!”, е поставен попладнево на бизнис центарот, откако Талевски кој е единствен пратеник на СДСМ од Прилеп, гласаше за усвојување на францускиот предлог во Собранието.

Талевски вчера жестоко од собраниската говорница го бранеше францускиот предлог и рече дека треба да сме горди на СДСМ.

За него деновиве медиумите пишуваа дека во анкетниот лист како свој имот има пријавено само автомобил “Голф 5”.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа