Не е ова ВМРО да седат 2 месеци! Полицијата на спасовски им ги растури шаторите и ги уапси демострантите кои спијеа пред Собрание

5 часот и 30 мин. е. Полицијата на Северна во мемонетов ги апси последните два-тројца протестанти кои ноќта ја минаа во шатор пред зградата на Собранието на Р. Северна.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа