Каракамишева го обзнани планот Б на Апасиев! Еве што ќе се случува наредниов период! СДСМ нема кај да бега

Да не се заборави-ОДЛУКА за влез на Македонија во ЕУ ЗАДОЛЖИТЕЛНО МОРА ДА ПОМИНЕ НА РЕФЕРЕНДУМ!
Така што кроце, без паѓање на моралот, оставете ги нека се глупираат на дневна светлина, нека си ги покажат сите лица и карактери.
ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР ГО ИМАМЕ НИЕ!
Овојпат нема бегање како за Преспа – според Уставот РЕФЕРЕНДУМОТ Е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН И ГРАЃАНСКАТА ОДЛУКА Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА!!!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа