АПАСИЕВ СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА: Народа ајде уште помасовно вошкиве планираат до 20 Јули да го поминат предлогот

Вошкиве планираат до 20 јули да го поминат францускиов предлог и да се сликаат, ама пазете ја причинава зошто: оти бирократите во Брисел им рекле дека после тој датум заминуваат сите на колективен ОДМОР!?
Можете да замислите до кој степен оди нивната сервилност – да поништат македонски јазик по итна постапка, само за да не им го накршат летниот одмор на ЕУ-бирократите.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа