МЕГА БОМБА НА АПАСИЕВ: Власта ја испрати полицијата во Левица за да го заплаши народот и да ја помине бугаризацијата?

ОБИД ЗА ЗАПЛАШУВАЊЕ НА ЛЕВИЦА ОД ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА
Во моментов во канцеларијата на ЛЕВИЦА во Охрид, упадна полицијата на СДС и ДУИ, за време кога во канцеларијата се наоѓаат активисти на Црвена младина, подмладокот на ЛЕВИЦА.
Дали фашистичката полиција се исплаши од протестот кој ЛЕВИЦА го организира во Охрид, поради тоа што секојдневно се приклучуваат се’ повеќе охриѓани?
Да и’ порачаме на охридската полиција, оставете ги нашите деца на мир.
Ако ви треба било каква информација можете да го контактирате Модераторот на ЛО ЛЕВИЦА Охрид, Ристе Дојчиниски и советникот на ЛЕВИЦА во совет на Општина Охрид, Виолета Аврамоска.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа