„САКААТ  ДА СЕ БОРАТ ДО ПОСЛЕДНИОТ УКРАИНЕЦ“ Путин ги шокираше СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ со нова порака – Уште ништо СЕРИЗНО не сме почнале

345
Тој се осврна и на изјавите кои доаѓаат од Запад.

Рускиот претседател Владимир Путин, коментирајќи ја специјалната воена операција во украинскиот регион Донбас, изјави дека „Русија се уште не започнала ништо сериозно во Украина“, пренесе агенцијата РИА Новости.

– Сите треба да знаат дека во најголем дел се уште не сме почнале ништо сериозно – рече Путин на денешната средба со лидерите на партиските групи во Државната дума.

Тој се осврна и на изјавите кои доаѓаат од Запад.

– Веќе многу слушнавме дека Западот сака да се бори со нас до последниот Украинец. Ова е трагедија за целиот украински народ, но се чини дека се оди во таа насока – додаде Путин.