„РУСИТЕ ИЗВРШИЈА ЖЕСТИ НАПАДИ СО ДРАСТИЧНИ ЗАГУБИ“ Киев на нови напади на југот на Украина

Жестоки напади на Москва

 Утринава руските сили истрелаа ракети врз островот Змии во северозападниот дел на Црното Море, од кој се повлекоа претходно оваа недела, и блискиот град Одеса, изјави портпаролот на воената управа на Одеса, Серхиј Братчук.

Тој на својот канал Телеграм изјави дека две ракети предизвикале „значителна штета“ на пристаништето на островот, пренесува Гардијан.

Тој додаде дека Одеса била нападната пред зори и дека биле погодени два комбајни и уништени се 35 тони жито.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа