Демонстрантите ги повикаа албанците! Не паѓајте на провокации на криминалците од СДС и ДУИ кои сакаат да останат на власт! Властите се менуваат, ние треба да живееме тука и после нив, заедно. На никој не му одговара насилство, освен на елитите кои нема ни да се тепаат ни да страдаат

Другарчиња Македонци и Албанци не потпаѓајте на провокации на криминалци кои сакаат да останат на власт! Властите се менуваат, ние треба да живееме тука и после нив, заедно. На никој не му одговара насилство, освен на елитите кои нема ни да се тепаат ни да страдаат.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа