Не се знае дали е живо детето кое беше претепано од полицијата

ОБИД ЗА УБИСТВО НА ДЕТЕ!!! ❌
ДАЛИ ДЕТЕТО Е ЖИВО?!?
ДАЛИ ИМАТЕ ИНФОРМАЦИИ?!?
Министерство за внатрешни работи / Мinistria e Punëve të Brendshme / министер Oliver Spasovski бараме уште вечерва да се отвори истрага за полициска бруталност и злоупотреба на полициски овластување со обид за убиство на дете!!!
Доколку ова не се спроведе во ИТНА ПОСТАПКА, тоа ќе биде обид за ПРИКРИВАЊЕ НА УБИСТВО од Оливер Спасовски, за што кривично ќе одговара веднаш по смената на власта, а Гоца Брк ќе му се види како ништо да не и се десило!!!
Повикувам адвокатски тим, веднаш да помогне да се започне постапка во МВР и ОЈО, и да бидат заштитени сите права на МАЧЕНИК НА НАЦИЈАТА!
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ!!!
Доколку некој познат се обиде на социјални мрежи да ми релативизира ОБИД ЗА УБИСТВО НА ДЕТЕ, ќе биде отеран упм, а доколку тоа лично го направи, физички ќе биде пресметан!
Па сега вие си знаете!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа