ДАЛИ ДУИ и СДСМ ги организираа? Навивачки групи со знамиња на УЧК тргнаа да се пресметаат со македонскиот народ пред влада

Камерите на Инфомакс пред еден час забележаа голема навивачка група со албански знамиња, како до Скопското Кале се обидува да се пробие кон протестот пред Владата на Р. Македонија.

Најверојатно, станува збор за навивачката груп а на фудбалскиот шампион Шкупи, кој вечерва од 20.45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ –  го игра првиот натпревар од првото квалификациско коло во Лигата на шампионите против Линколн Ред Импс.

Неколку минути пред камерите да го доловат моментот, новинарите на Инфомакс им соопши ја на своите гледачи дека добиле информации од луѓе кој доаѓаат од тој правец, дека поголема навивачка група тргна од калето кон нив, односно кон владата.

На видеото може да се види и чуе навивачката група, која во својата намера беше спречена од полициски кордон, очигледно поставен да спречи голем инцидент.

Во продолжение целото видео, со напомена дека делот каде се гледа навивачката група е по деветтата минутаЧ

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа