(ФОТО) Асномците и левичарите на чело со Апасиев се префрлија пред Собрание! Се пеат антифашистички песни против ДУИ и СДСМ

Вечерашниот протест од Владата продолжи кон македонското Собрание, каде десетици илјадници граѓани продолжија со скандирање и свирење.

Се пеат патриотски песни, се бара оставка и целосно отфрлање на срамните предлози од Бугарија.

Демонстрантите, меѓу кои и маскирани момчиња, со качулки и со голи до појас, фрлаат предмети кон зградата на Собранието и скандираат „Стево вошка“, „Уа фашисти“…

Пред Собрание е и лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

 

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа