Поранешниот втор човек на СДСМ и Бранко утре ќе се појават на протестот против бугаризација?

Коректно ќе беше Министерот за надворешни работи Османи да гостува на Топ тема на Телма заедно со уште еден учесник, добар познавач на работите. Има вистински експерти што многу добро ја познаваат проблематиката. Низ таква размена на мислења граѓаните ќе добиеја појасна слика и полесно ќе си одлучеа сами за себе дали предлогот е прифатлив.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа