ПРОВОКАЦИИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ: НАТО директно му се обраќа на Путин „Нема да победиш“

Шпанскиот премиер Педро Санчез му порача на рускиот претседател Владимир Путин дека нема да победи во војната против Украина.

– Му испраќаме силна порака на Путин: Нема да победите –  рече Санчез во говорот на самитот на НАТО во Мадрид, чиј домаќин е тој.

Санчез претходно изјави дека Русија ќе биде идентификувана како главна закана во новиот стратешки концепт на Алијансата, за разлика од претходниот период кога се сметаше за стратешки партнер.

БОНУС ВИДЕО: Страшни сцени: Истече плин во Јордан – повредени над 100 луѓе

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа