Главниот човек на Пекинг изјави дека затворањата поради КОВИД ќе траат уште 5 години! Кинеските мрежи ја цензурираат изјавата

Пекинг: Откако висок функционер на Комунистичката партија рече дека политиката „нулта ковид“ ќе остане на сила во Пекинг „во следните пет години“, кинеските цензори го отстранија неговиот говор од Интернет.

 

Оваа информација ја откри шефот на градската партија на Пекинг, Каи Ки, во весникот Пекинг Дејли, официјален весник на Комунистичката партија за кинеската престолнина.

Каи во понеделникот рече дека „во текот на следните пет години, Пекинг решително ќе спроведе мерки за контрола на пандемијата на СОВИД-19 и ќе ја поддржи политиката „нулта ковид“ за да спречи да влезат увезени случаи и да закрепнат домашни случаи.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа