Шилегов кој се криеше зад Максим за да не го тепаат на 27 Април ги подржа ордите на ДУИ да тепаат во Собрание?

Време е Антонио Милошоски да го напушти Собранието, напиша поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов, по вчерашниот инцидент во Собранието, во кој беше вклучен и Милошоски.

„Два пати му падна косата досега“, напиша Шилегов, додавајќи дека статусот е политички, не физички.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа