Зоран Божиновски: ДУИ во власт на ДПМНЕ се послушни слуги, во власт на СДС се шефови кои командуваат а СДС се послушници

EASY ON – EASY OFF
Се сеќавате ли на крај на март 2016 година, кога после киднапирањето на брат ми ЧАУШ од затвор ,,ИДРИЗОВО,, во режија на ДПМНЕ, поточно тогашниот директор на УБК ЉУПЧО АНДОНОВСКИ и обвинителот ЈОВАН ЦВЕТАНОВСКИ, без покана и без знаење на неговиот адвокат беше однесен во ОБВИНИТЕЛСТВО и таму брутално претепан!
Не се сеќавате, не ви е ни битно, ама ќе се сетите дека јас тогаш реагирав со емитување ,,бомба,, од Нови Сад, на ЈУТУБ објавив телефонски хот чат секс помеѓу ЕРМИРА МЕЏМЕТИ и онанистот МУСА ЏАФЕРИ. Таа го стимулираше, тој онанираше!
Не сум ти знаел тогаш дека ЗОРАН ЗАЕВ, ЏЕС БЕЈЛИ и АЛИ АХМЕТИ преговарале за излез на ДУИ од Владата на ЧУДОВИШТЕТО и ПОСЕРКО и создавање нова ВЛАДА која ќе подготви некакви ,,избори,, ама со ДПМНЕ надвор од таа игра!
Наводно, со таа ,,сексуална бомба,, сум растурил преговори а АЛИ АХМЕТИ збеснал до степен да ги отера ЗАЕВ и БЕЈЛИ у фину материну и да им каже дека нема ништо од нивните договори. Мислел погрешно дека ЗАЕВ шутракот и лажго мене ме контролира. Така овај го лажел, така овај верувал!
АХМЕТИ тогаш збесна до степен да ги повлече сите министри од ВЛАДАТА на ЧУДОВИШТЕТО и ПОСЕРКО, во тој пакет го замина од функција и онанистот МУСО ЏАФЕРИ. После три дена собра од улица ,,кадри,, и за да им покаже на сите на што е подготвен, ги инсталира во Владата.
Еден од тие што тогаш станаа министри е и оној силеџија што вчера бесно фрлаше филџани и тацни во Собрание, се вика АРБР АДЕМИ. Од него лидерот на ДУИ направи некаков министер за евроинтеграции, а подоцна и министер за образование кој заедно со РЕНАТА ДЕСКОСКА го уназадуваше до степенот на кој е денес, откако му се накачи и МИЛА ЦАРОВСКА и ова НЛО чудо што денес се вика министер, а не му знам име…
Вината за вивнувањето на АРБР АДЕМИ на темното македонско политичко небо е моја, колку што е вина и на ХЕР ФЛИК МИЛОШОСКИ од ДПМНЕ кој вчера за малку помина без повреда откако му профуче филџан покрај увото. Тој ХЕР ФЛИК МИЛОШОСКИ тогаш, на почеток на април 2016 го прими во коалициона прегратка овој исти бесен АРБР АДЕМИ, тогаш му беше мил и му беше како брат, заедно го газеа СДС.
Денес брат со АРБР е ТАЧЕ ЌУРКА и комплетното СДС пратеничко братство кое вчера гледаше од страна како оди тепачката помеѓу АРБР и ХЕР ФЛИК. Разликата меѓу СДС и ДПМНЕ е во тоа што кога тепа ДПМНЕ во СОбрание тепа и ДУИ рамо до рамо, ама ДУИ тогаш тепа како помошна работна сила. Кога тепа ДУИ тогаш СДС како пичиња ќутат и онанираат по ќошиња, не помагаат ама не ни одмагаат…
ДУИ во власт на ДПМНЕ се послушни слуги, во власт на СДС се шефови кои командуваат а СДС се послушници. Никако да им текне на ДПМНЕ и СДС да се здружат, има доволно омраза помеѓу нив наназад 30 години.
ТАЈНАТА ПОЛИЦИЈА КВАЛИТЕТНО ГИ ИЗМЕНАЏИРАЛА ОВИЕ ,,ОДНОСИ,,!!!
May be an image of 3 people, people sitting and people standing
30
1 Comment
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа