СДСМ преку Либертас и СДК пробува да го сокрие настанот каде екс министер од нивната влада проба да убие пратеници?

26

Пратеникот Арбер Адеми, кој е претседател на Комисијата за европски прашања, со предмети фрлаше низ собраниската сала и кон опозициските пратеници. Фрапантно видео објави пратеникот Миле Лефков.

Се слуша како пратениците му викаат „Кај се наоѓаш“ додека тој со тацна фрла и ја крши собраниската опрема.

Потоа пратеникот Адеми во придружба на собраниското обезбедување беше изнесен од собраниската сала.

– Понижување, насилство и навреди во Собрание! Македонија наместо Европа стана див запад со „каубоите“ од власта – напиша пратеникот.ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа