ПУТИН ИМ УДРИ КЛОЦИ НА 8 ГРЧКИ ДИПЛОМАТИ! Имате 8 дена да си ги соберите парталите и да си одите

Министерството за надворешни работи на Русија денеска на амбасадорот на Грција му врачи нота за протерување на осум грчки дипломати.

„Амбасадорката на Грција во Русија Е. и протерување на руски дипломати“, се вели во соопштението.Руското министерство, пренесува Ројтерс.

 

Министерството потврди дека на амбасадорот му била врачена нота со која се прогласуваат осум грчки дипломати за непожелни во Русија, кои се должни да ја напуштат земјата во рок од осум дена.

„Беше нагла

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа