Полека ни ја кројат судбината! Во Бугарија одобрен францускиот предлог од инстутуциите

МРФ достави до канцеларијата на Националното собрание предлог-одлука со која се одобрува францускиот предлог за преговарачка рамка за членство на Северна Македонија и Албанија во ЕУ.

Ова го соопшти лидерот на партијата Мустафа Карадаи на брифинг по гласањето за недоверба на кабинетот на Петков.

„Зошто го направивме тоа – една година овие министри, чија оставка ја прифативме пред малку, и половина година ова гласање за недоверба, ништо не направивме во оваа насока. Напротив, можеме да кажеме дека беа обидувајќи се да го спречи „Овој процес, со едно зборување во Брисел, а друго во Бугарија. Тоа е како лага“, рече Карадај.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа