БЕДО ГНАСНА ШАРЕНА КАДЕ СТЕ СЕГА

Режисерот Борис Дамовски како соучесници во целиот срам што го приредува актуелната власт ги смета шарените и инфлуенсерите кои учествуваа во кампањата за промена на името за членство во НАТО и ЕУ.

„Сите вие , и шарени и инфлуенсери од кампањата за морковот НАТО/Еу и лајната кои не го послушаа гласот на народот на референдумот и грантираните тромбони и вистиносери, сите вие сте соучесници во овој срам. Јасно е дека срамот ве одминува затоа што за срам треба етика и морал.

Беда сте гнасна, ништожници, парче гомно на ѓонот кој го носите наместо образ. Жал за вас немам, татковци на овој октроиран мисир и на претходникот негов предавнички, гревови малоумни и самоуниништувачки, траг и спомен да ви се сотре, глас за прошка барање да ви снема, слуги бедни.

Не ви заборавам, не забораваат ниту илјадници други дека од дно тргнавте и таму ползите ден денес“, коментира режисерот Борис Дамовски.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа