ПАЃА ВЛАДАТА? Пратеник ја напушти владината коалиција

Пратеникот Скендер Реџепи од Алтернатива, партија која е дел од владеачкото мнозинство, во иднина ќе делува како независен пратеник.

Реџепи денеска упати писмо до Претседателот на Собранието, Талат Џафери, со кое го информира дека ќе делува надвор од пратеничката група на Алтернатива.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа