ДРАМАТИЧНО ВИДЕО ОД НАПАД ОД РУСКА ПИЛОТКА: Напаѓачите Су-25 без грешка погодија украински позиции (ВИДЕО)

Погледнете го и нискиот лет на руски „Сухои“ над Донбас

Руското Министерство за одбрана претстави ново видео од летот на јуришните авиони Су-25 на руските воздухопловно-космички сили за време на борбите во Донбас во источна Украина.

На него се гледа како руски борбен авион изврши силни ракетни напади врз воени објекти и опрема на единиците на Вооружените сили на Украина. Според Министерството за одбрана, ракетите биле лансирани во парови и на мала височина.

Според Министерството, руските авиони успеале да уништат украински маскирни позиции и оклопни возила.

Друга снимка покажува низок лет на украински нагазни мини, веднаш над покривите на зградите за време на маневар за летање во источна Украина.

Претходно беше објавено видео на кое се гледа како два руски јуришни хеликоптери Ка-52 „Алигатор“ уништуваат конвој оклопни возила на украинските сили.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа