РУСКИОТ ВОЈСКИ СЕ ПРЕМЕСТИ КОН НОВА ЦЕЛ? Аналитичарите тврдат: Ако овој град падне Украина ГУБИ ВОЈНА

Командата на вооружените сили на Украина најверојатно се плаши од такво сценарио.

Вооружените сили на Русија спроведуваат специјален план во Црното Море како дел од војната во Украина .

Овој заклучок го донесоа руските аналитичари.

Станува збор за стратегијата на руската војска на Змискиот остров, и подготовките на мостот за заземање на Одеса.

Аналитичарите сугерираат дека руските вооружени сили имаат намера да се зацврстат на Змискиот остров со поставување системи за противвоздушна одбрана и други системи за оружје на него.

Овој пристап е подготовка за нова фаза од специјалната операција, при што ќе се спроведуваат одлуките за заземање на Одеса .

Создавањето мост од Русија за окупација на Одеса предизвика нервозна реакција во Киев.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа