„НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ЈА ЗАПРЕ РУСИЈА“ Израелски разузнавач тврди: Москва има ГОЛЕМА ПРЕДНОСТ, ова е единственото сценарио

Руската армија веќе ја презеде контролата над регионот Керсон.

Резултатите на руската армија и успешното завршување на специјалната операција во Украина зависат од активностите на руските власти , вели поранешниот шеф на израелските разузнавачки служби, познат политиколог, воено-политички експерт Јаков Кедми.

Според експертот, руското раководство има огромна предност во водењето војна на украинска територија .

Тоа ќе овозможи да се завршат акциите на Руската Федерација во Украина, според сценариото на Кремљ.

– Русија сега е во идеална ситуација! Никој не може да ја спречи. Освен за себе. Ние во Израел го немаме тоа, секогаш имаме ОН, а тие викаат „Стоп!“ – наведува тој. 

– Имате се во рацете на вашето политичко и воено раководство. За никој, освен вие самите, да не може да ве спречи да ја завршите операцијата како што сте планирале – нагласи Кедми во емисијата Вечерње со Владимир Соловјов.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа