Народот бара Русковска да поднесе обвинителен акт против Таче : Призна окупација, доста не понижувавте, многу е

“Јас очекувам Вилма Русковска да поднесе обвинителен акт против премиерот на Република Македонија.
Имено, она што го кажува Еди Рама значи окупација на Македонија а Ковачевски како ГРАЃАНИН НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА кој во својство на претседател на владата на РМ како што е наведено во кривичниот закон на РМ со насмевката после таа изјава ПРИЗНАВА окупација.
Очекувам некоја од политичките партии ВЕДНАШ да поднесе кривична пријава по член 306 од КЗ против премиерот на Република Македонија.
ДОСТА НЀ ПОНИЖУВАТЕ, ПРЕМНОГУ Е!”

https://www.facebook.com/watch/?v=578415397093522

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа