(МАПА) ОВАА ПОДРАЧЈЕ СЕ ВКЛУЧува ВО СОСТАВ НА РУСИЈА?! „Никогаш нема да се вратиме во Украина“

Процесот на интеграција со Русија е во тек

Во Херсонската област во тек е интеграција со Русија, а регионот никогаш нема да и се врати на Украина, изјави заменик-шефот на воено-цивилната администрација на Херсонската област, Кирил Стремусов.

Керсон

Керсон
Фото: Liveuamap / Printscreen

– Никогаш нема да се вратиме во составот на Украина, во кој предавниците на Украина, како Зеленски, Порошенко и другите клики, кои ја продадоа нашата земја, имаа моќ над сите можни права – рече тој во видео обраќањето на Телеграма.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа