Џамбазки: Стаорците го напуштаат бродот што тоне на оваа пропадната и антибугарска влада

„Трифонов стави крај на агонијата. Очигледно стаорците го напуштаат бродот што тоне на оваа пропадната, смешна и антибугарска влада. Оправдувањето е дека бегаат поради националното предавство на премиерот на тема Македонија.

Ова го коментираше европратеникот Ангел Џамбазки од ВМРО по повод заминувањето на владејачката коалиција од ИТН. објави од лидерот на партијата Станислав Трифонов.

Но, ние долго време предупредуваме за ова предавство. Тоа е јасно и познато и не може да биде оправдување. – изјави Џамбазки.

„Не случајно скандалот се случи денеска по одбивањето на Кокорчо да му даде нови милиони на Министерството за ИТН, за кое молчешкум се тврди дека е во МРФ. Како беше: „Срамота сте, оставка и затвор!“, додаде европратеникот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа