Вучиќ ги стресе бугарите со слика од Охрид! „ТУКА ВО МАКЕДОИЈА ВО ОХРИД Е СОЗДАДЕНО КИРИЛИЧНО ПИСМО“ Македонците не описменија…. Вучиќ го посети големиот историски симбол по самитот Отворен Балкан (ФОТО)

Претходно денеска претседателот рече дека е постигнато многу и на економски и на политички план.

Претседателот на Република Србија со лидерите на Западен Балкан го посети манастирот Свети Наум, по Самитот Отворен Балкан.

По тој повод, Вучиќ се огласи на својот Инстаграм профил.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа