Ајдеее и шарените револуционери се кренаа против СДСМ за слобода на Ламбе

Денеска во Битола се одржа протест против одлуката за прогон на пејачот Ламбе Алабаковски кој го запалил бугарскиот културен клуб “Ванчо Михајлов” во Битола.

Како што истакнаа присутните и организаторите на протестот секоја друга пресуда освен ослободителна ќе биде неприфатлива и неправедна.

 

На социјалните мрежи с епојавија голем број фотографии и видеа од протестот, но една привлекува особено внимание. Фотографираните , како што кажаа самите, се сликале пред “фашистичкото дувло”.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа