Ахмети: Да не бевме во НАТО, Путин како глувци ќе не испозапалеше?

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во синоќешното гостување во Клик плус на ТВ 21 истакна дека денеска Македонија има стабилност и мир поради тоа што е дел од НАТО Алијансата.

„Како глувци ќе влезевме по дупки, еве каде е Украина. Тие ракети не се знае на каде одат. Денес си членка на НАТО. Ако некој те чепне, 30 земји стојат зад тебе, зад нашата република. Ако една земја членка на НАТО е во војна, ти денес имаш обезбедено мир, стабилност и безбедност“, вака изјави Ахмети.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа