ТРОЈЦА МЛАДИ ОД ДУИ СЕ ИСПОЗАКЛАЛЕ СО НОЖЕВИ! МВР не смее да писене? Концертот на ДУИ завршил со крвава пресметка

Тројца малолетници се уапсени, а три лица, од кои еден малолетник завршиле во болница за време на концертот организиран од ДУИ по повод 20 години од формирање на партијата.

„На 03.06.2022 во полициската станица Бит Пазар биле приведени три малолетни лица, од кои двајца од Арачиново на возраст од 15 и 16 години и едно лице на возраст од 17 години од Скопје. Тројцата на плоштадот „Скендербег” во Скопје околу 23 часот, каде се одржувал јавен собир организиран од политичката партија, пред завршување на настанот, го нарушиле јавниот ред и мир со физичката пресметка со друга група на лица, а биле употребени и остри предмети“, велат од МВР

Во Градската општа болница „Свети Наум Охридски” биле донесени со повреди од остар предмет 15 годишник од с.Арачиново, Г.С. (20) од с.Танушевци и А.Н.(20) од с.Брест.

Од малолетниците кои биле приведени биле одземени два ножа.

По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа