РУСИТЕ ПОДГОТВЕНИ: Пацифичката флота во состојба на готовност, 40 воени бродови испловија од пристаништето дали ќе има голем напад на Одеса (ВИДЕО)

158
Во Тихиот океан започнаа вежбите на руската Тихоокеанска флота, во кои учествуваат над 40 воени бродови и помошни бродови, како и 20 авиони и хеликоптери, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.– За време на практичната обука ударните групи заедно со поморската авијација ќе откриваат подморници на имагинарен непријател, ќе се вежба противвоздушна одбрана на тактички групи бродови, ќе се изведуваат борбени и тренажни вежби со воздушни и морски цели и поврзани со организациски прашања од материјал и техничка поддршка на поморските сили –  соопшти Министерството, пренесува ТАС С.

Контролниот брод „Маршал Крилов“ и фрегатата „Маршал Шапошников“ моментално се во зоната за обука, заедно со големи противподморнички бродови и корвети, мали противподморнички бродови, миночистачи, ракетни чамци и помошни пловни објекти, соопшти руското Министерство за одбрана. наведено.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа