БАЈДЕН ЈА ШОКИРАШЕ ПЛАНЕТАТА СО ИЗЈАВА: „Украина ќе мора да отстапи дел од својата територија на Русија“

Американскиот претседател Џозеф Бајден не ја отфрли можноста Украина да мора да отстапи дел од својата територија на Русија за да ја заврши војната со Москва, оценува Њујорк пост, цитирајќи ја денешната изјава на американскиот претседател.

Њујоршкиот весник го пренесува обраќањето на Бајден, при што новинарот го прашал „дали Украина ќе мора да даде дел од територијата за да се постигне мир“.

„Од почетокот реков и секогаш ќе кажам, а нема сите да се согласат со мене: ништо за Украина не е возможно без Украина. Тоа е нивна територија. Нема да им кажам што да прават или да не прават“, започна Бајден. .

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа