„ЗОШТО КИЕВ НЕ Е РАКЕТИРАН, С * ЕБАН СИ ПУТИНЕ“: Протече тајна видео снимка од руски генерали – понижени началниците на Кремљ и Шојгу

Изнесена е снимка од разговор меѓу двајца руски полковници, на која тие изразуваат незадоволство од постапките на Путин во војната со Украина.

Двајца руски полковници биле тајно снимени како го навредуваат Путин затоа што, како што велат, одбил да го земе Киев и министерот за одбрана Сергеј Шојгу, за кого тврдат дека е неспособен.

Се чини дека некои офицери на руската армија не можат да ја простат одлуката на претседателот Владимир Путин да се откаже од окупацијата на Киев, главниот град на Украина, на почетокот на инвазијата. Според The ​​Sun, украинските разузнавачки служби наводно пресретнале телефонски разговор меѓу двајца руски полковници, Максим Власов и Виталиј Ковтун, во кој тие го навредувале Путин не избирајќи зборови и пцовки.

„Зошто Киев не е ракетиран?

„Една ракета требаше да падне врз парламентот во Киев. Тоа е тоа, је * јога. Зошто не беше направено? Не разбирам. Запаметен си Путин, мајко“, рече Ковтун.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа