Го терале сам да си го ископа гробот: Тројца насилници мачеле човек поради долг (ВИДЕО)

Загрепската полиција го уапси Анте Роса (53), кој е законски ослободен поради организирање на т.н крвави грабежи на Фина, потоа 32-годишник и 42-годишник за изнуда и киднапирање на 35-годишник кој бил претепан поради наводен долг и принуден да си го ископа гробот.

 

Без да го соопшти идентитетот, полицијата соопшти дека криминалистичката истрага е завршена во соработка со полициското одделение Крапино-загорје, така што тројцата се уапсени во стапица подготвена во ресторан во месноста Чрномерец.

Тие објавија снимка на која се гледа апсењето, но и грозоморното ископување кое човекот го ископал како свој гроб.

Полицијата прецизира дека Росо и 32-годишникот се сретнале со 35-годишникот на крајот на април во Малешница поради изнуда, при што насилно го внеле во автомобил, заканувајќи му се со студ и огнено оружје. Тие потоа се упатиле кон крапинско-загорската жупанија каде ги чекал 42-годишен маж, со кој дошле во изолирана област каде пријавените трио почнале да го мачат 35-годишниот маж.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа