ГОЛЕМА ЕКСПЛОЗИИ КАЈ ОДЕСА, РУСИТЕ ГО НАПАЃААТ ГЛАВНИОТ ПАТ НА ОРУЖЈЕТО НА НАТО: Се лета во воздух, нападнат стратешки мост! (ВИДЕО)

Одеса е веројатно една од следните стратешки цели на руските копнени и поморски сили

На интернет се појави видео од ракетен напад на стратешкиот мост во близина на Одеса, кој е дел од рутата за снабдување со оружје на НАТО за Украина. Локалните извори објавуваат видео од моментот на еден од нападите на мостот во Заливот, преку кој се доставува оружје и гориво од Запад до Украина.

Одеса е веројатно една од следните стратешки цели на руските копнени и поморски сили и единственото најголемо пристаниште што останало во близина на Киев под контрола на Киев.

Ако руската армија направи пробив и го фати Николаев од правец на регионот Керсон, тоа практично ќе значи дека е отворена вратата за да се пробие до Одеса по копно од дури два правца од исток, од каде што има големи трупи. од Крим и север или северозапад може да стигне.Придњестровје во Молдавија каде се стационирани руски војници кои исто така можат да се вклучат во конфликтот доколку Москва направи таков договор со Тираспол.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа