Апасиев: Штом терористите од ДУИ не не канат на чајанка знаеме дека сме на правата страна

Чим корумпираната ДУИ не те кани на чајанка, знаеш дека си на вистинскиот пат у политика! 🥳
May be an image of text that says 'демократската унија за интеграција (дуи) ги поканила сите лидери на парламентарните политички партии во земјата, освен левица, да ja одбележат 20- годишнината од формирането на партијата, но претседателот мицкоски, лидерот на алиансата за албанците зиадин села и на движенето беса билал касами иако ja добиле поканата од дуи, нема да учествуваат на прославата.'
Нормално дека Левица е единствена партија која пркоси на амнестираните терористи ‼️
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа