„СПЕЦИЈАЛНАТА ОПЕРАЦИЈА ЗАВРШИ, ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА ПОЧНА“ Водителот на руската државна телевизија ги шокираше сите (ВИДЕО)

„Специјалната операција на Кремљ „во Украина заврши и „Третата светска војна“ „почна“, изјави водителот на руската државна телевизија.

Обраќајќи им се на гледачите во емисијата Русија-1, Олга Скабеева навести дека Русија сега е во ситуација во која ќе мора да го „демилитаризира“ НАТО.

– Можеби дојде време да се препознае можноста руската специјална операција во Украина да е завршена – рече таа.

– Во смисла дека почна вистинска војна. Згора на тоа, тоа е трета светска војна. Принудени сме да ја демилитаризираме не само Украина, туку и целото НАТО.

Минатата недела, украинскиот министер за надворешни работи Дмитриј Кулеба изјави дека на Украина сега и треба тешко оружје за ефикасно да се бори против руските напаѓачи во источна Украина. Кулеба, исто така, рече дека мировните преговори со Русија всушност не се во тек.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа